Gergi Tavan Nedir

Gergi Tavan Nedir

Dekoratif Bir Uygulama

Yaşam alanlarımızı daha ferah, daha dekoratif ve güzel hale getirmek için farklı uygulamalardan yararlanırız. Son yıllarda kapalı alanlarda uygulanan, kapalı alanlarda dekorasyon açısından en son düşünülen yerler olan tavanlar için farklı bir uygulama geliştirildi. Gergi tavan ya da germe tavan adı verilen bu yeni uygulama şık, ferah ve derinlik kazandırılmış mekanlara sahip olmamızı sağlıyor. PVC malzemeden oluşan membranların alüminyum profile gerilerek uygulanması ile oluşan bu sistem, şık ve estetik bir uygulamadır. poliger.com.tr web sitesinde birçok farklı uygulama örneğini görebileceğiniz dekoratif tavan örnekleri fikir edinmeniz açısından yol gösterici olacaktır.

Germe Tavan Sistemleri

Germe tavan olarak da bilinen gergi tavanın en önemli özelliği ısıtılarak uygulanmasıdır. PVC malzemenin ısıtılması ve her şekle sokulması bu sistemi tavan dışında farklı alanlarda da kullanıma uygun hale getirir. Genel olarak tavanda kullanılan bu sistem, duvar süsleme başta olmak üzere ışıklandırma ve dekorasyon amacı ile farklı yerlerde de kullanılabilir.

Nasıl Uygulanır

Bu sistemin iki temel malzemesi vardır; çeşitli renk, desen ve şekillerde olan PVC membranlar ile bu membranların gerilerek uygulanacağı alüminyum profiller. Esnek olduğu için ısıtma yolu ile kolayca farklı şekle giren membranlar, başta tavan ve duvar olmak üzere birçok alana uygulanarak estetik bir görüntü yaratır.