Fotoğraf Makinesi Versiyonları

Fotoğraf Makinesi Versiyonları

Çok farklı versiyonları olan fotoğraf makinesi teknolojini gelişmesi ile farklı bir boyut kazandı, bugün hemen hemen herkesin bir makinesi ya da akıllı bir telefonu var. Bu gün akıllı telefonlar alırken dahi dikkat edilen ana unsur kamera kalitesi oluyor. Işıkla boyama anlamına gelen fotoğrafların kaydedilmesi geleceğe bırakılan bir hatıradır. Kaydetmek istediğimiz görüntüyü içine hapseden ve daha sonra kâğıda basılan bu fotoğraflar geleceğe attığınız imzadır. Makineler ışıkla boyama görevinin yerine getirilmesi için diyagram, enstantane ve ISO olmaktadır. Işığın yönünü ayarlayıp, çekmek istediğimiz kişi ya da nesneyi kadraja alıp denklanşöre basarız.

Fotoğraf Makinesi Türleri

Fotoğraf Makinesi serüveni oldukça uzun yıllara dayanmaktadır. Kayıt sistemine göre analog ya da dijital olarak çalışan fotoğraf makineleri de kendi içlerinde gruplara ayrılıyor. Online firmalar sizlere günümüz teknolojine entegre olan ve profesyonel fotoğraflar çekebileceğiniz makineler sunuyorlar. Objenin yanı sıra eklenen mercekler ve ışık yardımı ile mükemmel görüntüler yakalayabilirsiniz. Günümüzde dijital ve DSLR adı verilen makineler sıklıkla tercih ediliyor. Doğum fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafçılığı gibi mesleklerin doğması ile birlikte kullanıcıların ellerinde bulunan makine kaliteleri de son derece artmış durumdadır.

Fotoğraf Makinesinin Tarihçesi

İlk Fotoğraf Makinesi Fransız uyruklu olan Joseph Niepce tarafından yapılmıştır. Takvimler 1826 yılını gösterirken ortaya konan bu makine Amerikalı George Eastman tarafından geliştirilmiş ve 100 adet fotoğraf çekebilecek kadar uzunlukla bir makine icat edilmiştir. Anlık olarak fotoğraf veren ilk makine ise Amerikalı Edwin Land tarafından 1947 yılında yapılmıştır. Görüldüğü gibi bu makinelerin geçmişi oldukça uzun olmakla birlikte çekilen fotoğraflar da günümüze miras kalmıştır. Büyük format, küçük format ve netleme sistemlerine göre pek çok makine olmakla birlikte sizler de online firmalar aracılığı ile hem makine hem de aksesuar ve lens sistemlerine kolayca erişebilirsiniz.