Koruma Fileleri Nerelerde Kullanılır?

Koruma Fileleri Nerelerde Kullanılır?

Dış etkenlerden ve düşmelerden korunmanın gerekli olduğu her yerde koruma filesi kullanılabilir. Örneğin havuzlu evlerde küçük çocuk varsa veya tadilat halinde ise herhangi bir ihmal durumunda havuza düşme riski vardır. Bu gibi durumlarda güvenlik sağlamak amacı ile file kullanılmaktadır. Hem düşük maliyetli hem de çıkarılıp takılması oldukça kolaydır. Kurulum ve istenildiği zaman çıkarmak için ekstra bir hizmet almanıza da gerek yoktur. Veya cam balkon olmayan balkon veya teraslarda kuş ve benzeri dış etkenlerden korunmak için de file yaptırılabiliyor. İnşaat çalışmalarının olduğu yerlerde düşme durumlarında zarar görülmemesi için de boşluk ve çukurlara file uygulaması yapılabilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


İnşaat Alanları İçin Güvenlik Fileleri

İnşaat alanları, hem işçilerin hem de dışardan o bölgeden geçenlerin en çok kazaya uğradıkları yerlerdir. Bir anlık kaza bir insanın hayatına mal olabiliyor. Özellikle bu ortamlarda güvenlik filelerinin kullanılması son derece önemlidir. Güvenlik fileleri düşme anlarında durdurma özelliği ile hayati tehlikelerin önüne geçmek için tasarlanmaktadır. İnşaat alanlarının farklı yerlerinde kullanılabilir. Örneğin iskelede çalışan işçilerin düşme olasılığına karşı, çalışma alanlarının alt kısmına file takılır. İşçi düşse bile fileden dolayı çarpma ve travma gibi bir durum söz konusu olmaz. Koruma ve güvenlik hayatın her alanında uygulanmaktadır

Güvenlik Filesi Fiyatları


Güvenlik fileleri, alanlarda kullanılacak uzunluk ve genişliğe göre değişiklik göstermektedir. File çeşitleri de fiyatlarda etkileyici faktördür. Plastik fileler, balkon ve teraslar için en uygun file çeşidi olup fiyatları da daha uygundur. Ancak bu ürünler bahçe ve inşaat alanları için çok uygun değildir. Bu alanlarda düğümlü ve raşhel file çeşitlerini kullanabilirsiniz.