Run Flat Technology Ürünleri

Run Flat Technology Ürünleri

Özellikle zırhlı araçlarda kullanılan run flat teknolojisi araç lastiklerinde meydana gelen hasarların bertaraf edilmesini sağlıyor. Araç lastiği patlasa, yarılsa ve hatta mermi alsa dahi formunu koruyarak ilerlemeye devam ediyor. Çamur ve bataklık gibi alanlar da dahil olmak üzere her türlü arazi koşuluna son derece uyum sağlayan sistemler, yapay zeka destekli ve en kaliteli kauçuk malzemelerden üretilen çıktıları sayesinde sektördeki beklentileri aşıyor. Görsel olarak standart bir lastiğe benzeyen ürünler, jant ile lastik arasına takılıyor. Lastik basınç kontrolü ile bağlantılı olan sistemler lastiğin basıncının düşmesiyle birlikte devreye giriyor. Araç kullanıcısının hakimiyetini kaybetmemesi adına tercih edilen sistemler patlasa da giden lastik olarak adlandırılıyor.

Lastiklerde Üstün Üretim Teknolojisi

Lastiklerin yanak kısmında işlev gören run flat technology sistemleri kriz anlarında, lastiklerin darbe alması durumunda 80-100 km.ye kadar ilerleme sağlıyor. Dünyaca ünlü birçok marka tarafından üretilen sistemler internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar gibi sektörün devleri tarafından satışa sunuluyor. Darbelerin kabine aktarımını azaltan özelleştirilmiş teknolojiye sahip olan ürünler aynı zamanda lastiklerde meydana gelen aşırı ısınma sorunlarına da etkili bir şekilde yanıt verir. Darbe tepkime oranlarının düşük olduğu yeni nesil ürünler, son derece konforlu ve yumuşaktır. Kullanıldığı alanlarda hem yedek lastik ihtiyacını hem de iş gücü sarfiyatını ortadan kaldıran sistemler son derece avantajlıdır.

Otomatik Run Flat Sistemleri

Lastiklerin darbe alması ve kullanılamaz duruma gelmesi gibi anlarda devreye giren run flat sistemleri, görevlinin araçtan inip lastik değiştirmesi gibi işlemlerin de bertaraf edilmesini sağlıyor. Bu sayede görevliler, zırhlı aracın içinde hiç çıkmadan yollarına devam etme imkanına sahip oluyor. Yakıt tasarrufu da sağlayan sistemler kullanıcılarına güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşatır. Güçlendirilmiş yanaklı run flat teknolojisi ile donatılan sistemler ordular ve silahlı kuvvetler gibi birliklerde tercih edilirler.