Branşında Başarılı Cilt Doktorları

Branşında Başarılı Cilt Doktorları

Dermatoloji en genel anlatımla ciltle ilgili hastalıkların tanısını koyan, tedavi sürecini yürüten ve takip eden tıp dalıdır. Bu alanda uzman doktorlara cilt doktoru adı verilir. Cilt doktoru hasta şikayetlerini dikkate alarak çeşitli tetkikler yaparak deri hastalıklarının teşhisini yapar ve tedavi sürecini takip eder. Alanında uzman olan ve başarılı meslek hayatı ile hastalarının güvenini kazanmış cilt doktorlarına internet sayfaları üzerindeki ilgili online sağlık sitelerinden ulaşabilir, tercihinize göre online randevu oluşturabilirsiniz.

Cildiye Hangi Hastalıklara Bakar?

Cildiye, cilt hastalıkları, saç ve tırnak hastalıkları ile deri kanseri türlerine bakan bölümdür. Dermatoloji olarak da bilinir. Deriyi ilgilendiren tüm hastalıklarla cildiye doktoru ilgilenir. Sivilce, egzema, saç dökülmesi, sakal dökülmesi, tırnak rahatsızlıkları, mantar, uyuz gibi hastalıkların hepsi cilt doktoru tarafından teşhis edilir ve tedavi süreci dermatolog tarafından takip edilir. Bu tarz rahatsızlıklarda alanında uzman cilt doktorlarına başvurmak tedavi sürecinin başarılı geçmesi açısından önemlidir.

Cinsel Yolla Bulaşan Deri Hastalıkları

Cilt doktoru cinsel yolla bulaşan der hastalıklarına bakar. Bu hastalıkların tedavi sürecini takip eden cilt doktoru uygun tedavi yöntemlerini kullanarak bu tarz hastalıkların kısa sürede iyileşmesi için gereken tıbbi uygulamaları gerçekleştirir. Frengi, belsoğukluğu, genital siğiller, uçuk, HPV enfeksiyonu gibi hastalıklar cinsel yolla bulaşan deri hastalıklarıdır. Zührevi hastalıklar olarak da bilinen bu hastalıklara yönelik belirti gösterdiğinizi düşünüyorsanız zaman geçirmeden bir cilt doktoruna başvurmalısınız. Online siteler internette aradığınız uzman doktor, diş hekimi, diyetisyen ve psikoloğa kolayca ulaşmanız için kurulmuş sağlık platformlarıdır. Binlerce doktor ve uzmanın kayıtlı olduğu online siteler kurumsal kimlik kazanmış sitelerdir ve doktorlar ile hastaları bir araya getirerek hastalıkların daha hızlı tedavi edilmesine katkı sağlar. Siz de bulunduğunuz yere en yakın hastanede bulunan cilt doktoru ve diğer uzmanlara randevu almak için online siteleri ziyaret edebilirsiniz.