Kültür Tuğlası Nedir, Nerede Kullanılır?

Kültür Tuğlası Nedir, Nerede Kullanılır?

Dekorasyon amacı ile kullanılan ürünlerin çeşitliliği yeni fikirlerin ortaya atılmasına neden oluyor, kültür tuğlası da dekoratif uygulamalarda kullanılan bir yapı malzemesi olup şık ve göz alıcı mekanlar yaratmakta kullanılıyor. Doğadan ilham alınarak geliştirilen bu yapı malzemeleri hem sağlam oldukları hem de farklı bir ambiyansa sahip oldukları için iç ve dış mekan uygulamalarında sıkça kullanılıyor. Kültür taşı hakkında bilgi almak ve kullanım alanlarını öğrenmek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Kültür Taşı Özellikleri

Mimari uygulamalarda kullanılan kültür taşları kültür tuğlası olarak da bilinir. Bu taşlar eski yapılarda kullanılan tuğlalara benzerlikleri ile dikkat çekerler. Normal tuğlaların aksine dekoratif amaçla kullanılan bu taşlar elde edildikleri yörelere göre farklı model ve renklerde üretilir. Dekoratif taşlar her iklim koşulunda kullanılabilen, estetik görüntüsü ile mekanların havasını ve görünümünü değiştiren şık bir yapı malzemesidir. Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar ilk günkü gibi kalan tuğlalar doğadan alınan toprak işlenerek üretilir. Toprak yüksek ısılı fırınlarda pişirilir ve çeşitli kalıplar kullanılarak pres yardımı ile kesilir ve kültür tuğlası elde edilir. Kültür tuğlalarının çok geniş bir kullanım alanı vardır: TV ünitesi arka plan uygulamalarında, mutfaklarda, şömine çevresinde, yatak odası, genç odası ve oturma odasında, teraslarda, bacalarda, otel girişlerinde, ofislerde, kuaför salonlarında, cafelerde ve restoranlarda... kullanılır.

Kültür Tuğlası Nasıl Uygulanır?

Kültür taşları kolay uygulanabilen yapı malzemeleridir. Ancak mükemmel bir dekor yaratmak için mutlaka bu alanda hizmet veren bir ustadan yardım alınmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey temizlendikten sonra taş yapıştırma sıvası sürülen tuğlalar yüzeye uygun şekilde yerleştirilir. Tüm duvar bitinceye kadar bu işlem yapılır. Gerektiğinde tuğlalar küçültülerek duvarda boş alan bırakılmadan kaplama işlemi tamamlanır. Taşların arasına derz uygulandıktan sonra kuruması için bekletilir. Tüm bu işlemlerden sonra temizlik aşamasına geçilir. Kültür tuğlası uygulama alanları ve kültür taşı modelleri ile ilgili bilgi almak için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.