Halkla İlişkiler Yol Haritası

Halkla İlişkiler Yol Haritası

Halkla İlişkiler Yol Haritası

2007 yılından bu yana Türkiye'de faaliyet gösteren yaratıcı iletişim danışmanlığı ajansı TIME Public Relations – TimePR, halkla ilişkiler yol haritasını üçe ayırıyor. Önce markaları dinleyen TimePR ardından her markanın hikâyesini yazıyor. Kurumların anlattıklarını stratejik süzgeçten geçirerek yeniden kurguluyor. İletişim için ihtiyaç duyulan yaratıcı mesaj ve bilgiyi üretiyor. Akabinde iletişim kanalları üzerinden bu hikâyeleri anlatıyor. Peki, bu süreç neden var? Çünkü TimePR'ın iletişim uzmanları her markanın bir hikâyesi olduğuna inanıyor. Reklamın resmini yaptığı markaların hikâyelerine can veren ajans, söz konusu kurumu, erişmek istediği kitleye hitap eden en doğru kanalları kullanarak, dinleyiciyle buluşturuyor.
Çalışanların, iletişimin başlangıç ve bitiş noktası olduğuna inanan TimePR, bu amaçla iç iletişim stratejilerine de odaklanıyor. Kurumlara iç iletişim stratejilerini geliştirmek konusunda destek olan TimePR, doğru kaynaklara doğru sorular sorarak aldığı geri bildirimler neticesinde hazırladığı stratejik yol haritalarıyla hem şirket kültürünün oluşmasını sağlıyor hem de markaları hedeflerine bir adım daha yaklaştırıyor.
İşini tutkuyla yapan bir ekiple çalışan TimePR, kendini bilgi işçilerinden oluşan bir beyin takımı olarak tanımlıyor. Ekibin tasarladığı her hikâye, her proje; üretilen her içerik, organizasyonun iş hedefleri doğrultusunda kurgulanarak, yatırımcılar, medya, çalışanlar, iş ortakları ve tüketiciler ile buluşturuluyor. Etkili iletişimin, Yönetim Kurulu Başkanları, Genel Müdürler, CEO'lar ya da liderler için büyük önem taşıdığının bilincinde olan TimePR, bir liderin iyi iletişimci olması gerektiği inancıyla kurum sözcülerine Stratejik Lider İletişimi desteği de sunuyor.