Falken Lastik

Falken Lastik

Falken Markası, İsveç'te Falken Company tarafından üretilen bir lastiktir. Şirketin adı kurucusunun yaşadığı kasabadan gelmektedir. 1961'de şirketin kurucusu Englas Falken, karısının arabası için bir radyal lastik geliştirdi. Karısının önceki arabasının lastikleriyle çok fazla sorun yaşadığını fark etti; önden çekişli bir arabaydı ve ön lastikler çabuk aşındı. Sonuç olarak, tüm ön lastiği çok sık değiştirmek zorunda kaldı. Englas Falken, radyal lastiği geliştirdikten sonra, karısının başarısız olan otomobil üreticisiyle temasa geçti ve onları tüm arabalarında kullanmaları için teşvik etti. Şirketi büyüyerek dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biri haline geldi.

Falken Lastik Nedir, Ne İşe Yarar, Özellikleri Nelerdir?

Lastiğin adı, kurucusunun yaşadığı İsveç'teki bir kasabadan gelmektedir. Kasaba aynı zamanda şirketin merkezinin bulunduğu yerdir. Falken Markası, yüksek kaliteli ürün ve hizmetlere sahip olmasıyla bilinir. Ayrıca uzun ömür ve güvenlik konusunda güçlü bir üne sahiptir. Aslında birçok araç sahibi, üzerlerinde Falken lastikleri olduğunda araçlarının daha sorunsuz çalıştığını ve daha uzun süre dayandığını bilir. Ayrıca çok daha sessizdirler ve ıslak veya karlı yollarda daha iyi çekiş sağlarlar.

Falken Lastik Kullanımı ve Popülerliği Nedir?

Lastik, uzun ömür ve güvenlik konusunda güçlü bir üne sahiptir. 60 yıllık lastik üretiminden sonra bile Falken ‘in lastikleri hala piyasadaki en popüler lastiklerden biridir. Ürünleri, dünya çapındaki çeşitli otomotiv organizasyonlarından çeşitli ödüller ve takdirler kazandı. Bunlar, diğer markalar arasında onlara en yüksek puanları veren Euro-NCAP çarpışma testi sonuçlarını içerir. Ayrıca zamanla diğer lastikler kadar kolay bozulmazlar. Ayrıca, güvenlik standartları o kadar yüksektir ki, bir damla ham kauçuk bile yere sızarsa bütün bir parti lastiği zehirleyebilir.