Kask İnterkom Modelleri

Kask İnterkom Modelleri

Motosiklet tutkunları genellikle sürüşleri sırasında artçıları ile konuşmayı tercih ediyor, bununla birlikte şehir içi ve şehir dışı geziler genel olarak 5-10 kişilik motor grupları halinde çıkıldığından kask interkom sisteminin ne kadar önemli olduğu ortadadır. Ayrıca o uzun menzilli bir interkom sistemi ile o sırada motor kullanmayan eş dostla da iletişim kurabilirsiniz. Kask interkom sayesinde iletişim kurmanızın yanında radyo ve müzik dinleme imkânınız da bulunuyor. Herhangi bir arama geldiğinde müzik ya da radyo yayını kesilir ve görüşmenizi yaparsınız. Bununla birlikte gezi turlarında sürüş esnasında kimsenin arkada kalmamasını sağladığı gibi hayatı kolaylaştıran bir teknolojidir. Ayrıca motor tutkunlarının olmazsa olmazıdır.

Kask İnterkom Kullanımı

İnterkom sistemleri her kaska monte edilebildiği gibi kask interkom denilen kendiliğinden interkomlu kasklarda bulunur. Kulaklık şeklinde olanları da mevcuttur ancak bunun için telefonu motora sabitlemeniz gerekiyor. Bu nedenle telefon tutucu denen donanımı motosikletinizde bulunması telefonu sabitlemek için işinize yarar. Kask interkom kaskın içine monte edilir bunun için kask içi pedleri sökmeniz gerekir. Kulaklık ve mikrofon ve diğer ayarlanabilir parçaları pedlerin altına yerleştirmelisiniz. Kullanışlı olup olmadığını denedikten sonra interkom sistemine ait uygulamayı akıllı telefonunuzla uyumlu hale getirmeniz gerekiyor. Telefonu motosiklete sabitledikten sonra yola çıkabilirsiniz.

Kask İnterkom Seçimi

Piyasada birbirinden farklı ve yapıda interkom sistemleri bulunuyor. Kask interkom seçimi motosiklet sürücüleri için son derece önemlidir. Yanlış yapılan bir seçim motosiklet kullanırken olası sorunlara yol açabilir. Sürüş güvenliğiniz açısından bilinen ve iyi teknik özelliklerinin yanında uzun menzile sahip olan bir interkom sistemi seçmeniz önem taşır. Bluetooth bağlantısına sahip ve menzili geniş olan bir sistem büyük bir alanda iletişim kurulmasına olanak verir. Ayrıca çoklu kişi bağlantılı olmasının yanında ses kalitesinin iyi de olması gerekir. Arka planda ses filtrasyonun olması da dikkat edilmesi gereken unsurdur. Kask interkom modellerini en uygun fiyat ve model seçenekleri ile internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazaları ziyaret ederek detaylı olarak inceleyebilirsiniz.