Cami Halısı Nedir Ve Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cami Halısı Nedir Ve Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cami Halısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Genellikle saf yün ya da akrilik ile imal edilen cami halısı, diğer halı türlerine göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Türk – İslam kültürünün vazgeçilmez parçalarından biri olan cami halısı, yapısı ve desenleri ile yüzyıllardan beri varlığını sürdürmektedir. Confetti ile iletişime geçerek cami halısı ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız; Confetti href=" target="_blank" > üzerinde bulunan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Elbette ibadet yeri olması dolayısıyla cami halısının belli standartta ve özellikte olması gerekmektedir. Cami halısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler kalite ve desen bazında iki başlık etrafında toplanabilmektedir. Elbette ibadet esnasında kişilerin rahat olabilmeleri için cami halısının konforlu olması gerekmektedir.

Confetti İle En Kaliteli Ve Konforlu Cami Halısı Modelleri

  • - Kaliteli malzemeden elde edilen cami halısı daha uzun kullanıma sahip olmakla birlikte aşınmaya karşı dirençlidir.
  • - İlmeklerinin sık olması halının dayanıklı olmasını sağlar; ancak dayanıklı bir yapısının olması sert olması gerektiği sonucunu doğurmaz. Aksi halde sert cami halısı ibadet esnasında dizlerin acıyarak, rahatsızlık oluşmasına neden olur.
  • - Halının rengi ve deseni caminin iç dizaynı ve rengi ile uyumlu olmalıdır. Dikkati dağıtabilmesi açısından karmaşık desenler cami halısı için uygun değildir. Ayrıca hayvan figürleri, yıldız, haç, sekizgen gibi motiflerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir.
  • - İbadet sırasında ayak, alın, diz ve kolun halının üzerinde baskı yapılan alanlarda, basıklık ya da iz oluşturmaması gerekir.
  • - Doğru iplik seçimi yapılmalı; halının koku yapmamasına dikkat edilmelidir.

Confetti üretim yaptığı ve müşterilerine sunduğu cami halısı modellerinin kaliteli olması kadar konforlu olmasına da özen göstermektedir. Göbekli cami halısı ve safli cami halısı modelleri ile müşterileri için farklı renk ve desende birçok seçeneği bünyesinde barındırmaktadır.